
Április 28-án a Komlóverzumban zajlott le a KulTurHáló turisztikai és kulturális szakmai nap, amely a Mecsek-vidék és Baranya vármegye szakembereit hívta közös gondolkodásra és együttműködésre.
A rendezvényt Polics József polgármester nyitotta meg, aki hangsúlyozta: „Csak az összefogásban van az erő – fogjunk össze, hogy térségünk turisztikai lehetőségeit közösen mutathassuk meg a világnak.”
Róna Ágnes alpolgármester asszony szintén kiemelte a helyi értékek fontosságát, a megváltozott utazási szokásokra utalva pedig elmondta: „Az emberek a COVID után a biztonságot, az élményeket és a kulturális lehetőségeket keresik, ha utaznak – és Komló mindezt kínálja.”
A megnyitót követően Gászné Bősz Bernadett, a Pécsváradi vár szakmai vezetője tartott előadást „Kincses bányánk, a Kelet-Mecsek – kiaknázzuk?” címmel, rávilágítva a térség természeti és ipari örökségében rejlő lehetőségekre.
A program részeként a vendégek bejárhatták a megújult Komlóverzum Látogatóközpontot, ahol helyi termelők – köztük Bálint Ferenc kézműves – is bemutatták alkotásaikat és termékeiket.
A szakmai szekcióban Kurucz Ildikó, a Nemzeti Művelődési Intézet Baranya vármegyei igazgatója beszélt a 21. századi kulturális kihívásokról, különös tekintettel a közösségi terek és a kulturális identitás megőrzésének fontosságára. Ezt követően Schelb Zsolt, a Made in Komló alapítója tartott előadást az idegenforgalom marketingjéről, kiemelve a helyi értékek hatékony kommunikációjának szerepét a turizmusban.
A napot kerekasztal-beszélgetés zárta, amely során a résztvevők – intézményvezetők, turisztikai szakemberek, civil szervezetek képviselői – közösen keresték a partnerségi lehetőségeket, és megosztották tapasztalataikat, ötleteiket.
A KulTurHáló nap célja az volt, hogy megerősítse a helyi közösségek közötti együttműködést, elősegítse a Komló és térsége turisztikai fejlődését, és megmutassa: az összefogás és az értékek közös bemutatása a jövő záloga.
Fontos továbbá, hogy a turisztikai térképen jelen kíván lenni Komló városa és ennek a stratégiai-, partnerségi lehetőségeiről is eredményesen tárgyaltak a résztvevők.