Szép sikert ért el a komlói Díszítőművészeti Műhely a Mezőkövesden rendezett XXVII. Kis Jankó Bori Országos Hímzőpályázat és Kiállításon.
Július 5-én nyílt meg Mezőkövesden a XXVII. Kis Jankó Bori Országos Hímzőpályázat és Kiállítás. A komlói Díszítőművészeti Műhely közössége idén öt munkával pályázott, és a Népi Iparművészeti Zsűri valamennyit kiállításra érdemesnek tartotta.
A zsűrizett pályamunkák közül a szakma a sárközi bíborvég hímzéssel díszített garnitúrát (függöny és terítő) – az Emberi Erőforrások Minisztériuma által felajánlott – különdíjban részesítette. A komlói műhely két tagja, Bencze Lászlóné és Rákosa Antalné (a díjazott munkák alkotói) a megnyitó ünnepségen is részt vettek, elkísérte őket a csoport vezetője, Kincses Ágnes népi iparművész, aki a mintákat gyűjtötte és az alkotásokat tervezte.
A kiállítás szeptember 15-ig látogatható a mezőkövesdi Közösségi Házban és a Matyó Múzeumban.
A pályázat célja a magyar népi hímzések és viseletek hagyományainak megőrzése és továbbfejlesztése, a régebbi, kevésbé ismert stílusok felkutatása és feldolgozása, továbbá olyan népi iparművészeti hímzések készítése, amelyek mind művészi, mind használati érték szempontjából megfelelnek a mai kor követelményeinek.
A pályázatra két kategóriában lehetett munkát beadni. Az öltözködés kategóriában a különböző tájegységek viseleteinek és azok mintakincsének felhasználásával készült feldolgozások, elsősorban ma viselhető darabok kerültek elbírálásra.
A lakástextíliák között a népi hímzéshagyományokat feldolgozó lakástextíliák, tárgyegyüttesek mutatkoztak meg a fesztiválon.