
A fogorvosi kezelések során igen sok páciensnél szükséges úgynevezett híd vagy esetleg korona készítése. Sokan nemcsak a fogtöméstől vagy a fúró hangjától félünk, hanem a kellemetlen lenyomatvételt is nehezen viseljük. Ebben a cikkben mutatunk egy olyan lehetőséget, ami végre véget vet a lenyomatvétel okozta kellemetlen érzésnek, és valami egészen új, forradalmi technológiát jelent a fogászatban.
Ha szeretnénk hidat vagy koronát a fogainkra, akkor feltétlenül keressük fel a MesterDent Fogászati Rendelőt, ahol minden híd és korona felrakása a lehető legprecízebb módon, a legújabb technológiai lehetőségek igénybevételével zajlik.
Mondjunk búcsút a nehézkes lenyomatvételnek!
Az intraorális scanner segítségével egészen másként történik ma már a lenyomatvétel egy olyan modern fogászati rendelőben, mint amilyen például a MesterDent Fogászati Rendelő. Ez a scanner a digitális fogászat legújabb vívmánya, amely lehetővé teszi, hogy a lenyomat vételekor egyáltalán ne kelljen olyan eszközöket és ragacsos, gyurmaszerű anyagot használni, mint korábban.
A hagyományos lenyomatvételhez sajnos sok esetben hányinger és furcsa íz társul, amit valljuk be, senki sem szeret. Nehéz elviselni hosszú percekig a szánkban a gyurmás anyag érzését, ráadásul a levegővétel sem mindig egyszerű ilyenkor. A pánikbetegek számára ez adott esetben különösen nehéz procedúra, amit szívesen elkerülnének, ha volna rá lehetőség.
Az intraorális fogászati scanner megoldja ezt a problémát. Tulajdonképpen ez egy olyan készülék, amely nagyon pontos, 3D-s képet készít a szájüregünk belsejéről, láttatva ezzel a fogakat, az ínyt és a szájüreg látható anatómiai képleteit a legapróbb részletig.
A 3D felvétel elkészítése nagyon rövid ideig tart, mindössze 5-10 perc alatt is végezhetünk, annak a függvényében, hogy a szájüreg mekkora felületét szeretné feltérképezni a szakember. Ha szeretnénk, akkor élőben, monitoron mi magunk is láthatjuk, amit a fogorvos lát a scanner segítségével. Így teljesen megszabadulhatunk a lenyomatvétel okozta negatív élményektől, és egy egészen érdekfeszítő vizsgálaton vehetünk részt.
Mikor alkalmazzák a fogászati scannert?
Alapvetően nem csak abban az esetben hasznos, ha hidat vagy koronát szeretnénk készíttetni. Gyakorlatilag minden olyan alkalommal kitűnő vizsgálati módszer, amikor minél pontosabb képre van szükség a tervezéshez.
Esztétikai kezeléseket, implantátum beültetését vagy éppen fogszabályozást megelőzően is igen informatív a scanner által kapott kép, mert így rendkívül precízen tervezhetőek meg a kezelés lépései.
Ráadásul a híd vagy a korona készítésénél ebben az esetben a szakember közvetlenül a fogainkat és az ínyt szkenneli, nem pedig a lenyomatvétel negatív képéből kell egy pozitív formát kiöntenie. Ez még pontosabbá és sokkal könnyebbé teszi a szakemberek munkáit.
Ha szeretnénk megőrizni fogaink egészségének állapotát, ne feledkezzünk meg a rendszeres fogászati ellenőrzésekről, ahol időben kiszűrhetőek a még tüneteket nem okozó problémák is.