
A híreket érdemes mindenkinek követni, hiszen általában tartalmazzák mindazokat az információkat, amelyekre szükségünk van annak érdekében, hogy képben legyünk a világ dolgaival kapcsolatban.
Ez alól nem jelentenek kivételt a szakemberek sem, hiszen nekik is ismerniük kell a változásokat, innovációkat. A műkörmösök esetében például kifejezetten előnyös, ha tudják, hogyan vihető fel tökéletesen a géllakk! Aki tudni szeretné, olvassa el az alábbi cikket!
A leggyakoribb hibák a géllakkozás során
A géllakk felvitele során számtalan olyan dolog adódhat, amelyek negatívan befolyásolják a végeredményt mind tartósság, mind pedig megjelenés szempontjából. Ha tisztában vagyunk azokkal a hibákkal, amelyek a legtöbbször előfordulnak például a Diamond Nails kínálatában megtalálható géllakkok alkalmazása során is, akkor elkerülhetjük őket. A legtöbbször a nem megfelelő előkészítés, a körömbőr kezelésének hiánya és a túl vastag rétegben történő alkalmazás okoz problémákat.
A géllakkozás egyre népszerűbb, hiszen nemcsak tartós és esztétikus, de az elkészítése sem nagy ördöngösség. Akkor azonban, ha rosszul alkalmazzuk az anyagot, rövid ideig marad a körmökön és még szép sem lesz.
A köröm nem megfelelő előkészítése
A géllakk felvitele előtt elengedhetetlen a köröm alapos előkészítése, amelyet azonban sokan nem tesznek meg. A reszelés és a mattítás során vékony porréteg keletkezik a körmön, amely akadályozhatja a géllakk tapadását. Ha tehát nem távolítjuk el, a lakkréteg könnyen leválik majd.
Ennek elkerülése érdekében fontos, hogy a körmöt alaposan tisztítsuk meg reszelés után egy puha körömkefével. Mindig alkalmazzunk zsírtalanító folyadékot, amely eltávolítja a szennyeződéseket a köröm felületéről.
A körömbőr visszatolásának elmulasztása
Szintén gyakori hiba, hogy nem foglalkoznak a körömbőrrel. Ha azonban a kutikula rálóg a körömre és erre kerül a gél lakk, könnyen felválhat és lepattoghat. Ráadásul a látvány sem lesz megnyerő.
Mielőtt elkezdenénk a géllakkozást, narancsfapálcával vagy fém bőrfeltolóval toljuk vissza a kutikulát. Ha szükséges, használjunk az eltávolítására szolgáló folyadékot is, a felesleges bőrt pedig vágjuk le. Azonban a vágás ne legyen túl mély, az ugyanis sérülést okozhat.
A géllakk túl vastag rétegben történő felvitele
Sokan úgy vélik, hogy minél vastagabb a réteg, annál tartósabb lesz. Ez azonban nem igaz. Ha túl vastag, nem köt meg rendesen a lámpa alatt, buborékos marad és nem lesz tartós. Ezért érdemes inkább több vékony réteget felvinni és egyesével megkötni azokat. A jól pigmentált géllakk használata kifejezetten jól jön ilyen helyzetben, hiszen abból kevés réteg is jól fed.
A tökéletes eredmény érdekében továbbá ajánlott alapozólakkot alkalmazni minden alkalommal, odafigyelni a megfelelő kötési idő betartására, a fedőlakk használatára, és kizárólag a minőségi termékeket előnyben részesíteni. Ha ezekről gondoskodunk, a géllakkozás tartós és szemet gyönyörködtető lesz!
Kiemelt kép: https://www.diamondnails.hu/