A Mathias Corvinus Collegium pécsi képzési központjának meghívására Komlóra látogatott Rakonczay Gábor extrémsportoló, aki „75 nap az óceánon” című előadásában osztotta meg tapasztalatait a közönséggel.
Az est elején Róna Ágnes alpolgármester köszöntötte a résztvevőket, kiemelve, hogy Komló számára fontosak azok a kezdeményezések, amelyek az élményalapú tanulást, a gondolkodásra ösztönzést és a tehetséggondozást helyezik középpontba.

Előadásában Rakonczay Gábor felidézte gyerekkorát, és elmondta: már fiatalon hosszú távú, akár 5–10–20–30 évre előre mutató célokat tűzött ki maga elé, amelyek egész életét meghatározták. Úgy fogalmazott, mindig hitt abban, hogy az utolsó lépés után is létezik még egy következő, amely továbbviszi az embert.
Az extrémsportoló arról is beszélt, hogy az első óceánátkelése komoly nehézségekkel járt, tapasztalatai pedig arra tanították meg, hogy a kudarcokból sokszor többet lehet tanulni, mint a sikerekből. Hozzátette: legutóbbi óceánátevezésével tudatosan búcsút mondott az életveszélyes kihívásoknak, felismerve, hogy az extrém sportolói mentalitás könnyen olyan határok felé sodorhatja az embert, ahol már nemcsak a teljesítmény, hanem az élet is veszélybe kerülhet.

Az előadás végén a közönség kérdéseket tehetett fel, az estet pedig hosszan tartó vastaps zárta.

