
Összefogás eredményeképpen egy új kültéri installációval bővült az Altáró emlékhely, amely testközelből mutatja meg az arra járóknak a bánya mélyén található vájatok méretviszonyait.
Az elmúlt években több ütemben újult meg és szépült az Altáró emlékhely és környezete. A dübörgő bánya idején több ezer bányász szállt itt alá, hogy felszínre hozzák azt a szenet, ami Komlót városi rangra emelte. Ezért is fontos az önkormányzat és a civil szervezetek számára, hogy méltó helyen tisztelegjenek a múlt előtt a megemlékezők.
A héten egy újabb elemmel gazdagodott az emlékhely. Varga Péter egykori főaknász kezdeményezésére és Vass Dénes ny. bányamérnök segítségével a helyi közösség elfogadta Molnár Sándor nyugalmazott bányász és fiának a felajánlását, aminek értelmében öt csille és a fölöttük átívelő, három darab 3000-es ácsolat került kiállításra, szimbolizálva a fél évszázaddal ezelőtti képet a bánya mélyén.
Firkó János, a közreműködő egyesület, a Járadékos Bányászok Szakszervezetének elnöke köszönetét fejezte ki a Molnár családnak a felajánlásáért és a segítséget Németh Zoltán vállalkozónak a logisztikai munkáért és Kispál László alpolgármesternek. Továbbá kiemelte az embert próbáló feladatban – az ácsolatok cipelése és a felállítása – a közreműködőket: Csók Zoltán, Kerekes Csaba, Piver Ferenc, Bognár Lajos, Egész Tibor, Sápi Jenő és Hajós Károly.










A csillék emlékőrzők, a feliratok az oldalán a termelés nagyságát mutatják, de az üzemi balesetben elhunyt 386 bányász előtt is tiszteleg az alkotás. Az ikonikus szállítóeszközök sínpáron állnak, amelyekhez a tervek szerint a közreműködők zúzott követ is le fognak szórni, hogy az idei Komlói Bányásznapra elkészüljön teljesen a kültéri installáció.