
Több tógondnok tevékenykedik a Komlói Bányász Horgász Egyesület „fedélzetén”, akik örömmel állnak a horgászok rendelkezésére.
A Sikondai I-es és II-es tónál Kis Sándor és Tar László látja el a tógondoki feladatokat. Gondozzák a tavak partjait, segítenek a napijegyeseknek, és figyelnek a horgászokra. Tar László március hónapban kezdte meg a tógondnoki feladatok ellátását egyelőre nappali munkarendben. Feleségével közösen tették rendbe a sikondai kis tó szigetét.
Kis Sándor a tógondnoki feladatokat egy éve látja el, segítőivel – a Komlón élő, beregi fiatalokkal – a tavak partjain tavaszi munkálatokat végezték: a száraz falevelek eltakarításával rendet varázsoltak a téli álomból ébredő partokon.
A Mecsekpölöskei tó gondoki feladatait Boros Attila látja el teljes műszakban. Szintén segít a napijegyeseknek, valamint felügyel a horgászokra, illetve a tó és a halőri ház körüli teendőket is elvégzi. A tó a vendéghorgászok körében népszerű, így hétvégenként mindig a napijegyes horgászok rendelkezésére áll.